خانه / آموزش / چگونه قوای عضلانی خود را در سالخوردگی حفظ کنیم

چگونه قوای عضلانی خود را در سالخوردگی حفظ کنیم

چکیده:
با رونق گرفتن هر چه بیشتر خرید آنلاین، سالمندانی که پیشتر به خرید می‌رفتند و خرید خود را تا خانه حمل می‌کردند اکنون این کار را آنلاین انجام می‌دهند و از فعالیت بدنی که به حفظ قوای آنها کمک می‌کند محروم می‌شوند.

چطور سالمندان قوای عضلانی خود را حفظ کنند

انجمن فیزیوتراپیست‌های رسمی انگلیس می‌گوید: انجام کارهای روزانه مانند حمل ، خرید، باغبانی و استفاده از جاروبرقی به سلامت و افزایش طول عمر سالمندان کمک می‌کند. متخصصان این انجمن خطر زمین خوردن سالمندان را تهدید می‌کند چون آنها بتدریج قوای خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این برخی سالمندان متوجه این نکته نیستند که باید برای حفظ قوای خود تلاش کنند.

به گزارش انجمن فیزیوتراپیست‌های انگلیس، نزدیک به یک چهارم سالمندان بالای ۶۵ سال برای تقویت قوای عضلانی خود ورزش نمی‌کنند. توصیه نظام بهداشت و درمان انگلیس این است که افراد حداقل هفته‌ای دو بار برای تقویت قدرت ماهیچه‌های خود ورزش کنند، مثلا وزنه بزنند یا بار سنگین مثل خرید خانه را حمل کنند.

بر اساس تحقیقی که روی ۲۰۰۰ سالمند انجام شده، تقریبا یک چهارم این افراد اصلا هیچ تمرین و فعالیت بدنی نداشتند، یک پنجم آنها نمی‌دانستند که چگونه باید این کار را بکنند و یک پنجم هم مایل نبودند چنین کاری بکنند. زمین خوردن سالمندان علت بیشتر موارد شکستگی استخوان لگن در انگلیس است که در سال حدود یک میلیارد پوند خرج برمی‌دارد.

متخصصان می‌گویند اگر سالمندان قوای جسمانی خود را حفظ کنند احتمال این زمین خوردن‌ها کم و از بیماری‌های ناشی از ناتوانی پیشگیری می‌شود. آنها به سالمندان توصیه می‌کنند که با کارهای ساده قوای جسمانی خود را حفظ کنند، به خرید بروند و از جارو برقی استفاده کنند و به این ترتیب مستقل‌تر، سالم‌تر و طولانی‌تر زندگی کنند.

به گفته پروفسور کارن میدلتون، مدیرعامل انجمن فیزیوتراپیست‌های رسمی انگلیس، کاهش توان و قدرت بدنی در سالمندی اجتناب ناپذیر نیست. وی می‌گوید: تحقیقات نشان می‌دهند قویتر شدن، فواید بسیاری را به همراه می‌آورد و این خیلی مهم است که افراد وقتی هنوز فعال هستند تقویت قوای خود را نادیده نگیرند.

به گفته پروفسور میدلتون، کارهایی مثل بیل زدن باغچه یا ۱۰ بار نشستن و بلند شدن از صندلی، راه رفتن روی تردمیل یا پیاده روی در پارک به تقویت عضلات کمک می‌کنند. به خصوص اکنون که خرید آنلاین یکی از منابع تقویت عضلات را حذف کرده و بجای آن که خرید را تا خانه حمل کنیم اکنون دم در خانه آن را تحویل می‌گیریم.

به توصیه نظام بهداشت و درمان انگلیس، سالمندان می‌توانند با کارهای زیر قوای عضلانی خود را حفظ کنند:

  • برداشتن بار
  • حمل خرید
  • ورزش با بندهای کششی
  • باغبانی سنگین مثلا بیل زدن
  • ورزش با استفاده از وزن بدن مثل دراز و نشست و شنا رفتن
  • یوگا

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

خواص و تفاوتهای طالبی ، گرمک دستنبو و ملون

چکیده: به گروهی از میوه‌ها مانند خربزه، طالبی، هندوانه، گرمک و دستنبو در زبان انگلیسی …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: کیوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This