روش ترمیم موی نیوگراف چیست؟

اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن ، مشکل ریزش مو پیدا می کنند. همچنین چندین بیماری پزشکی نیز هستند که می تواند به ریزش مو منجر شوند ، اما شایع ترین علت آن آلوپسی آندروژنیک است که بیشتر به عنوان ریزش موی الگوی مرد یا ریزش موی ارثی شناخته می شود. در حقیقت کاشت مو ، نوعی جراحی است که فولیکول های مو را از یک قسمت از پوست سر شما ، معمولاً از پشت یا پهلو گرفته و آنها را در نواحی کم پشت یا طاس می‌کارند.

از ابتدا دو روش معمول برای پیوند مو وجود داشته‌اند، پیوند مو به روش واحد فولیکول (FUT) و دیگری پیوند مو به روش برش واحد فولیکولی (FUE) . هر دو روش کاشت مو ، توانایی ارائه نتایج طبیعی و زیبایی شناختی را دارند. نیوگرافت یک نسخه نیمه خودکار از FUE و یکی از مدرن ترین روش های کاشت مو است. با حذف برخی از خطاهای انسانی مرتبط با عمل جراحی کاشت مو ، گفته می شود که از سایر تکنیک های FUE کارآتر است.

در ادامه مطلب به مزایا و خطرات احتمالی مرتبط با کاشت موی نیوگرافت پرداخته ، همچنین آن را با سایر تکنیک های ترمیم ریزش مو ، مقایسه خواهیم کرد و به هزینه آن نیز خواهیم پرداخت.

مزایای نیوگرافت

نیوگرافت یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیک های کاشت مو است. این روش یک نسخه نیمه خودکار از تکنیک FUE است که از فناوری‌های نوین استفاده می کند. در طول کاشت مو FUE ، یک جراح فولیکول‌های موهای فرد را به صورت دستی چه از پشت و چه از طرف سر شما جدا می کند. آنها قبل از کاشت موهای جدید ، یک سری برش در قسمتهای کم پشت یا طاس پوست سر فرد ایجاد می کنند.

هنگام استفاده از تکنیک نیوگرافت ، فولیکول های مو با یک ابزار خاص برداشته می شوند که آنها را با ساکشن استخراج و به یک مخزن منتقل می کند. جراح نیازی به ایجاد برش برای برداشت فولیکول های موی جدید نداشته و بلافاصله می تواند با استفاده از این وسیله مخصوص با ایجاد حفره‌هایی نسبت به برداشت فولیکول اقدام نموده و همزمان فولیکول ها را در محل جدید بکارد.

کاهش آسیب به فولیکولهای برداشت شده

سیستم نیوگرافت موجب کاهش تروما و آسیب به فولیکول های مو در مقایسه با روش‌های جراحی سنتی FUE و FUT می‌شود. تصور می شود این کاهش تروما می تواند میزان بقای موهای پیوند شده را بهبود بخشد .

عوارض کمتر

از آنجا که این متد یک روش با حداقل مقدار تهاجمی است ، احتمال بروز عوارض جراحی کمتری خواهد داشت ، به خصوص در مقایسه با جراحی FUT که شامل بریدن نوار پوست از پوست سر بیمار است. نیوگرافت نیازی به بخیه زدن نداشته و به دلیل اتوماتیک بودن ، به از بین بردن خطای انسانی که می تواند باعث آسیب به اعصاب یا رگ های خونی شود ، کمک می کند.

سرعت بیشتر در برداشت فولیکول

جراحی نیوگرافت همچنین سریعتر از FUE سنتی است که می تواند برای تعداد زیادی از پیوندها چندین روز طول بکشد. مطابق درمان استاندارد ، پیوند نیوگرافت معمولاً بین ۴ تا ۱۰ ساعت طول می کشد.

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی نیوگرافت

 در سال ۲۰۱۸ یک مطالعه در مورد عوارض جانبی ، نتائج و هزینه‌های روش جراحی نیوگرافت انجام گرفت ، مشخص گردید که عمل جراحی نیوگرافت به طور کلی امن و قابل اطمینان بوده و بندرت عوارض جدی ایجاد می کند. برخی از نتایج بدست آمده در این تحقیق عبارتند از:

ظاهر مناسب بخشی که از آن مو برداشت شده:

اگر از بخشی که فولیکول مو از آن برداشت می‌شود ، بیش از حد فولیکول مو خارج شود ، می تواند منجر به کم پشت شدن تراکم مو در آن ناحیه شده و در ظاهر آن تغییر قابل توجهی بوجود آید. جراح در روش نیوگرافت به راحتی قادر به کنترل مقدار برداشت خواهد بود.

آثار زخم کوچکتر:

بر خلاف تکنیک FUT و FUE  ، نبوگرافت جای زخم بزرگی ندارند. با این حال ، این روش هم می توانند باعث ایجاد جای زخم در محل برداشتن فولیکول ها شوند. بیشتر اوقات این جای زخم ها قابل توجه نیستند ، اما اگر شما سر خود را اصلاح کنید یا موهای خود را خیلی کوتاه نمایید ، ممکن است قابل مشاهده باشند.

خط موی طبیعی‌تر:

اگر فولیکول ها در زاویه ای که مطابقت با حالت خواب موی طبیعی شما است ، کاشته نشوند ، ممکن است نتایج بدست آمده طبیعی به نظر نرسد. یک خط موی غیر طبیعی یک عارضه بالقوه برای هر نوع جراحی کاشت مو است. روش کاشت موی نیوگرافت به راحتی به جراح امکان کاشت در زاویه مناسب مو را خواهد داد.

ریزش موی کمتر:

برخی از افراد ، روزها یا هفته ها بعد از عمل جراحی ، دچار افت ناشی از شوک جراحی می شوند که به عنوان اثر جانبی بعد از عمل نیز شناخته می شود. این افت سبب ریزش و از بین رفتن موقت موهای کاشته شده می‌شود. در بیشتر مواقع ، این بیماری موقتی است و موها در داخل رشد می کنند. در روش نیوگرافت تاثیر این شوک به مراتب کمتر است.

سایر عوارض کمتر:

همچنین سایر عوارضی که روش کاشت موی نیوگرافت ممکن است پیش بیاید ، شامل موارد زیر است:

  • تورم
  • خون ریزی
  • فولیکول های موی التهابی (فولیکولیت)
  • بی حسی پوست سر
  • کیست مویی زائد
  • عفونت

نحوه کار نیوگرافت

در فیلم زیر یک انیمیشن از روش کار نیوگرافت آورده شده است: