خانه / آموزش / راهکار خانگی برای آلرژی فصلی کودکان

راهکار خانگی برای آلرژی فصلی کودکان

چکیده:
روزهای ابتدایی فصل بهار ، ممکن است با افزایش دمای هوا ، شروع باران های بهاری ، شکفتن گل ها و زمان بیشتری برای حضور کودکانمان در طبیعت  را داشته باشیم ، اما باید بیاد داشته باشیم که این می تواند  نشانگر آغاز حساسیت های فصلی برای بچه ها نیز باشد.

بهار به همراه همه زیبایی های آن در راه است و همه ما مشتاق آمدن آن هستیم. اما این فصل زیبا به همراه خود حساسیت فصلی را بخصوص برای بچه ها با خود می آورد. همه ما میدانیم که علت بروز این حساسیت های بهاری وجود گرده های گلها و گیاهان است. عطسه های پی در پی، آبریزش بینی ، کهیر و در حالت های شدیدتر سرفه و تنگی نفس می واند بسیار آزار دهنده باشد.اما بجز خوردن قرص های ضد حساسیت و تزریق آمپول های کورتون دار چه کاری می شود انجام داد. ممکن است برای به حداقل رساندن آلرژی فصلی خود را در بهار امسال چند کار انجام دهید.

علائم آلرژی بهار

علاوه بر وجود آبریزش بینی و عطسه ، کودکان شما ممکن است علائم دیگری به شرح ذیل نیز داشته باشند:

 • چشم های آبکی و خارش دار
 • دایره های تیره زیر چشمان
 • خارش بینی
 • خارش گلو
 • خلط گلو
 • سرفه

البته این علائم حساسیت در فصل بهار و پئیز در فرزند شما به احتمال زیاد شدیدتر می شود.

عوامل ایجاد آلرژی بهاری

چه عواملی باعث ظهور علائم آلرژی در فصل بهار می شود؟

در حالی که باور عمومی بر این است که گل ها مقصر بروز مشکلات حساسیتی هستند، اما حقیقت آن است که گرده افشانی درختان است که در فصل بهار موجب ایجاد این مشکل است. همچنین، گرده افشانی در اواخر تابستان و ابتدای پائیز توسط علف های هرز نیز باعث حساسیت می شوند.

اگرچه شما نمی توانید از این عوامل حساسیت زای فصلی به طور کامل اجتناب کنید ، اما می توانید کارهایی برای کاهش قرار گرفتن فرزندتان در معرض این عوامل انجام دهید. اقداماتی از قبیل بسته نگه داشتن پنجره ها ، شستن مداوم دست و صورت کودک در فصل آلرژی و تغییر لباس به محض ورود به خانه می باشد.

بهبود علائم آلرژی فصلی

اگرچه آلرژی فصلی بصورت آزار دهنده ای رایج بوده و می تواند موجبات ناراحتی فرزندان شما را فراهم کند ، لیکن خوشبختانه داروهای زیادی برای کنترل علائم فرزند شما وجود دارد. حتی نوزادان و کودکان کوچک هم اکنون می توانند برای پیشگیری و کنترل آلرژی از داروهای آلرژی استفاده کنند.

داروهای آلرژی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل آنتی هیستامین ها هستند ، مانند:

  • کلاریتین ، که هم اکنون بدون نسخه است و در بسیاری از نسخه های عمومی لوراتادین نیز گفته می شود. از جمله Alavert ، Dimetapp ND و مارک هایRite-Aid و Wal-mart موجود است. این قرص به عنوان یک شربت برای کودکان بالای ۲ سال و یک قرص موثر برای کودکان بالای ۶ سال نیز در دسترس است .
  • Zyrtec ، بدون نسخه (ستیریزین) به عنوان یک شربت برای کودکان بالای ۲ سال ، یک قرص جویدنی و یک قرص معمولی برای بچه های بزرگتر در دسترس است.
  • Allegra ، تا همین اواخر ، فقط به عنوان قرص در دسترس بود ، که استفاده از آن را برای کودکان خردسال محدود می کرد. Allegra اکنون به عنوان یک تعلیق خوراکی در دسترس است ، بنابراین اکنون گزینه دیگری برای معالجه بچه های خردسال با آلرژی وجود دارد ، حتی اگر آنها نمی توانند قرص های بلع مصرف کنند.
  • Clarinex (فرم جدیدتری از Claritin) در حال حاضر به عنوان یک شربت برای کودکان بالای ۶ ماه ، RediTab در حال تجزیه در کودکان بالای ۶ سال و یک قرص برای بچه های بالای ۱۲ سال در دسترس است .
  • Zyzal (یک فرم جدیدتر از نسخه Zyrtec) برای نوزادانی که حداقل ۶ ماه مبتلا به رینیت آلرژیک چند ساله و دو سال با آلرژی فصلی هستند ، در دسترس است.

با مرور این داروها ، می بینید که اکنون گزینه های زیادی برای درمان کودکان و حتی نوزادان کم سن به حساسیت فصلی دارید. Clarinex و Zyzal برای کودکان بالای ۶ ماه تأیید شده توسط FDA هستند.

علاوه بر آنتی هیستامین ها ، Singulair دارویی است که می تواند برای درمان آلرژی فصلی در کودکان بالای ۶ ماه استفاده شود. همچنین FDA برای درمان آسم در کودکان بالای ۱۲ ماه تأیید شده است. این ماده به صورت یک بسته گرانول خوراکی موجود است که می تواند همراه غذای کودک و یا به شکل قرص جویدنی مصرف شود.

از سوی دیگر اسپری های تنفسی را نباید فراموش کرد. اگرچه کودکان خردسال آنها را دوست ندارند ، اما آنها می توانند در کنترل علائم آلرژی فرزند شما کاملاً مؤثر باشند.

اسپری های تنفسی استروئیدی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر هستند:

 • Nasonex ، که در کودکان ۲ سال و بالاتر قابل استفاده است
 • فلوناز ، که می تواند در کودکان ۴ سال و بالاتر مورد استفاده قرار گیرد و هم اکنون نیز بدون نسخه در دسترس است.
 • Nasacort ، که در کودکان ۲ سال و بالاتر قابل استفاده است و هم اکنون بصورت بدون نسخه در دسترس است.
 • Omnaris ، که قابل استفاده در کودکان ۶ سال و بالاتر است
 • Rhinocort ، که می تواند در کودکان ۶ سال و بالاتر مورد استفاده قرار گیرد و هم اکنون به صورت بدون نسخه در دسترس است
 • Veramyst ، که در کودکان ۲ سال و بالاتر قابل استفاده است

استلین نوع دیگری از اسپری تنفسی است که قابل استفاده برای کودکان ۵ سال و بالاتر است. این نوع اسپری استروئید نیست ، این اسپری آنتی هیستامینی مفید برای آلرژی بوده و جایگزینی مناسبی برای استروئیدها است. پتاناز نیز یکی دیگر از اسپری های آنتی هیستامین غیر استروئیدی برای کودکان است.

داروهای آلرژی OTC

علاوه بر لوراتادین و ستیریزین و اسپری تنفسی استروئیدی ، بسیاری از داروهای بدون نسخه آلرژی بدون نسخه نیز در دسترس هستند که می توانید به کودک خود بدهید.

بسیاری ، از جمله Benadryl و Triaminic Cold  آلرژی ، و Dimetapp سرد و آلرژی ، می توانند کودک شما را بخوابند و احتمالاً نباید به طور مرتب یا روزانه از آن استفاده شود. یک داروی ضد حساسیت ، یک بار در روز ، یک بار در روز برای علائم آلرژی روزانه فرزند شما انتخاب بهتری خواهد بود.

NasalCrom یکی دیگر از داروهای بدون نسخه برای آلرژی است که می تواند در کنترل و جلوگیری از علائم آلرژی فرزند شما کمک کند. مانند سایر داروهای ضد حساسیت ، NasalCrom یک اسپری تنفسی است که دارای ضعیفی است که باید ۳ تا ۴ بار در روز استفاده شود.

علائم غیرقابل کنترل آلرژی

اگر فرزند شما دارای علائم حاد آلرژی مانند سرفه و تنگی نفس شدید بوده و با اقدامات ذکر شده فوق تحت کنترل قرار نمی گیرد، می بایست تحت آزمایش های آلرژیکی تخصصی قرار گرفته و به متخصص آلرژی کودکان مراجعه گردد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

واقعیت انکار ناپذیر تاثیر هورمون ها بر کاهش وزن

چکیده: هورمون های چربی سوز نقش مهمی در کاهش وزن ایفا می کنند که سوخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This