خانه / بهداشت و سلامت / تولید یک آنتی بیوتیک جدید که مانند اسب تروا عمل میکند

تولید یک آنتی بیوتیک جدید که مانند اسب تروا عمل میکند

چکیده:
محققان داروسازی موفق شدند یک نوع جدید از آنتی‌بیوتیک‌ را تولید کنند که همانند داستان  یونان باستان اسب تروا، باکتری‌ها را فریب داده، تا به آن اجازه وارد شدن به درون باکتری را داده و سپس آنها را از بین ببرند.

این دانشمندان اظهار میکنند که نتایج اولیه آزمایش این آنتی‌بیوتیک جدید بسیار “امیدبخش” بوده است.  این دارو که محصول شرکت داروسازی شیونگی است روی ۴۴۸ نفر آزمایش شده و گزارش شده روی کسانی که به عفونت ادرار و کلیه دچار شده بودند اثر درمانی شبیه آنچه اکنون رایج است داشته است.

کارشناسان می‌گویند یافته‌ها این تحقیقات امیدوارکننده است.

دکتر سیمون پورتسموس که رهبری این تحقیقات را برعهده داشته می‌گوید: “در جریان یک عفونت حاد یکی از پاسخ‌های معمول سیستم ایمنی بدن ما این است که محیطی کم-آهن در بدن ایجاد می‌کند. در پاسخ به این وضعیت باکتری‌ها شروع به جذب بیشتر آهن می‌کنند.”

در این زمان است که آنتی‌بیوتیک جدید، سی‌فای‌درکل، خود را به ذرات آهن می‌چسباند و باکتری‌ها طی “اشتباهی مرگبار” به آن اجازه عبور از سیستم ایمنی خود می‌دهند.

نتایج آزمایش این داروی جدید در مجله علمی لنست منتشر شده است.

به گفته دکتر پورتسموس سی‌ فای‌ درکل یک آنتی بیوتیک “ایمن و تحمل‌پذیر” است.

تحقیق درباره آنتی بیوتیک‌های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال‌های اخیر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم شده‌اند و درمان بیماری‌های ناشی از آنها بسیار دشوار شده است.

یک تحقیق درباره مقاوم‌ شدن باکتری‌ها پیش‌بینی کرده با وضعیت موجود تا سال ۲۰۵۰ سالانه ۱۰ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری‌های ناشی از باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک از دست خواهند داد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

رفع چین و چروک و خطوط صورت بدون نیاز به بوتاکس

چکیده: خطوط دور لب و بینی ، خط اخم بین ابرو ها و چروک پیشانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This