خانه / آموزش / انتقال یا کاشت چربی (ایمپلنت) در صورت

انتقال یا کاشت چربی (ایمپلنت) در صورت

چکیده:
  در حالی که اکثر مردم فکر می کنند که مهمترین علائم پیری، چین و چروک و لکه دار شدن پوست است، اما حقیقت این است که بروز این مشکلات به دلیل دیگری بوده و  که آن چیزی نیست بجز کاهش حجم صورت. در واقع از دست رفتن حجم صورت می تواند منجر به برجسته شدن شکافهای استخوانی شقیقه ها و اطراف چشم شده و سبب شود گونه ها صاف تر و کم حجم تر جلوه نماید.

 افت یا کاهش حجم صورت و در نتیجه آن ایجاد چروک های عمیق در صورت، در دهه های چهارم به بعد زندگی بتدریج هویدا شده و کاهش حجم صورت آرام آرام در ظاهر ما پدیدار می گردد.

  فرم و شکل صورت هر فرد بواسطه ژنتیک تعیین او می شود ، به همین دلیل برخی از افراد دارای صورت کشیده و گونه های برجسته بوده، در حالی که برخی دیگر دارای چهره گرد و گونه های کوچک تر  هستند. در هر حال چه  موضوع مربوط به پیری یا ساختار فرم صورت باشد، روش هایی وجود دارند که میتوان برای افزایش حجم صورت و بهبود چهره با انتقال چربی به نقاطی از صورت، با روش های تزریق و جراحی اقدام نمود.

انتقال چربی اغلب به عنوان پیوند یا ایملنت چربی شناخته می شود و این یک عمل جراحی برای جابجایی چربی از ناحیه ای از بدن که چربی بیشتری دارد و انتقال آن به قسمتی از صورت برای بازگرداندن حجم از دست رفته، صورت می گیرد. با استفاده از تکنیک های مدرن لیپوساکشن، چربی به آرامی از بخش هایی از بدن بیمار جدا شده، سپس برای تزریق به نقاطی از صورت آماده می شود. این نوع انتقال چربی به صورت، ظاهری بسیار طبیعی برای فرد ایجاد نموده و احتمال ابتلا به عفونت یا رد چربی توسط بدن بسیار اندک خواهد گردید. نواحی درمانی معمول شامل چین های بینی (بین بینی و لب) ، خطوط ماریونت (بین لب و چانه) ، گونه های مسطح ، غبغب آویزان و گود افتادن زیر چشم است.

در بیماران جوانتر که مایل به برجسته ترشدن گونه ها یا چانه هستند ، ایمپلنت چربی، اغلب برای بهبود کانتور صورت (فرم دادن به صورت) و افزایش حجم صورت در بیماران جوان تر مورد استفاده قرار می گیرد. ایمپلنت های چربی ظریف برای بهبود کانتور صورت  در بخش هایی از صورت که نیاز به تقویت دارند ، استفاده می شوند. این روش اغلب برای بهبود توازن کلی اجزای صورت در جراحی های صورت مانند جراحی زیبایی بینی یا سایر جراحی های ترمیمی صورت، همراه می شود. پرکننده های صورت یک روش غیر جراحی برای پر کردن چین و چروک ها و جبران حجم کاسته شده ظریف در صورت می باشد. این نوع درمان تزریقی، غیر تهاجمی بوده و نتایج آن موقت می باشند. برای داشتن نتایج طولانی تر استفاده از مواد کلاژن ساز برای پوست توصیه می گردد.

مشاوره در مورد ایمپلنت و  انتقال چربی به صورت

مهم نیست چه روشی را برای بازیابی حجم پوست صورت خود در نظر می گیرید، مهم آن است که پیش از هر کار، با مشورت با یکی از جراحان زیبایی، در مورد اهداف خود برای درمان صحبت کنید. در مرحله نخست میبایست ساختار صورت و روند پیشرفت پیری در صورت شما مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس گزینه های شما برای معالجه تعیین گردد ، مشاوره اولیه برای کمک به شما در رسیدن به اهداف خود بسیار اهمیت دارد. این مشاوره ها برای مشخص نمودن خواسته شما از عمل جراحی و آشنا شدن با جراح و پرسیدن سوالات احتمالی در مورد روش یا روش های جراحی یا ایمپلنت و نتایج بدست آمده پس از آن، بسیار مهم هستند.

چه کسانی  کاندیداهای مناسبی برای ایمپلنت انتقال چربی صورت هستند

برای بازیابی حجم صورت الزامات مختلفی وجود دارد. از اساسی ترین الزامات برای ایمپلنت چربی به پوست صورت و جراحی زیبایی این است که بیمار باید فردی سالم و دارای انتظارات واقع بینانه باشد که می تواند از این روش بهره مند شود. بیمار کاندیدی انتقال چربی صورت باید چربی کافی برای برداشت داشته، قبل از مداوا باید دارای وزن پایدار باشد. ایمپلنت های چربی صورت بسیار کم خطر هستند و الزامات کاندیداتوری برای این درمان خیلی سخت گیرانه نیست.

روش های متفاوت کاشت ایمپلنت انتقال چربی صورت

تزریق و انتقال چربی یک روش نسبتاً آسان است ، اما مراحل مختلفی وجود دارد. ابتدا تکنیک های لیپوساکشن برای از برداشتن چربی از نواحی از پیش تعیین شده بدن مانند شکم ، باسن یا ران استفاده می شود. این کار از طریق برشهای ریز انجام می شود که تقریباً هیچ جای زخمی باقی نمی گذارد.

چربی حاصل از برداشت چربی ، برای تزریق و با حداقل دستکاری ، آماده می شود. با استفاده از کانول های ریز (لوله ها) که از طریق برش های ریز قرار می گیرند ، چربی ها به راحتی در خطوط ، حفره ها و نقاط مختلف صورت برای جوان سازی و ترمیم مجدد صورت تزریق می شوند. پزشک جراح ممکن است مناطق مشخص شده برای تزریق را تا اندازه ای پر نماید که، درصد سلولهای چربی زنده مانده را جبران و تکمیل کند.

عمل جراحی کاشت صورت کاملاً ساده است و شامل یک برش ساده در یک منطقه و  با احتیاط لازم در نزدیکی محل قرارگیری ایمپلنت است. از طریق این برش ، ایمپلنت وارد می شود و جراح اطمینان می دهد قبل از بستن برش و انجام عمل جراحی ، ایمپلنت جابجا نمی شود.

دوره درمان انتقال چربی صورت و ترمیم ایمپلنت ها

زمان بهبودی انتقال چربی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است ، اما بیشتر افراد باید ترتیب دهند تا حداقل ۷ الی ۱۰ روز مرخصی از محل کار و سایر فعالیت های اجتماعی داشته باشند. قبل از آشکار شدن نتایج نهایی، بهبودی اولیه چند هفته طول کشیده و پس از آن تورم به تدریج فروکش می کند . اگرچه دوره نقاهت نسبتاً کوتاهی برای انتقال چربی نیاز است ، اما بیماران باید زمان کافی برای رسیدن به بهبودی کامل را داشته باشند. بیماران باید بعد از گذشت حدود شش ماه نتایج نهایی را مشاهده کنند ، اگرچه پیشرفت فقط باید چند روز پس از عمل آشکار شود.

دوران بهبودی کاشت صورت دارای فرایندی نسبتاً تدریجی و آرام است که حداقل به یک هفته زمان قبل از بازگشت به فعالیتهای روزمره نیاز دارد. در بسیاری موارد انتقال چربی یا ایمپلنت چربی به صورت  با سایر روشهای جراحی ترکیب می شود. بدیهی است که در این موارد ، زمان ریکاوری ممکن است طولانی تر باشد.

 

 

 

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

خواص و تفاوتهای طالبی ، گرمک دستنبو و ملون

چکیده: به گروهی از میوه‌ها مانند خربزه، طالبی، هندوانه، گرمک و دستنبو در زبان انگلیسی …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: سمانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This