خانه / بهداشت و سلامت / تازه های سلامت / کشف یک داروی موثر برای میگرن

کشف یک داروی موثر برای میگرن

چکیده:

نتایج یک مطالعه نشان می دهد، یک داروی جدید تولید شده، می تواند شمار حملات میگرن را در افراد مبتلا به نصف کاهش دهد. این دارو اولین درمان پیشگیرانه میگرن در ۲۰ سال گذشته محسوب می شود. یک داروی جدید تولید شده، می تواند شمار حملات میگرن را در افراد مبتلا به نصف کاهش دهد.

داروی کاهش حملات میگرن

در این مطالعه محققان کالج «کینگ» لندن با انجام آزمایش هایی بر داروی «ارنوماب» Erenumab یا «ایموویگ» متوجه شدند که این دارو شمار حملات میگرن را به نصف کاهش می دهد؛ این دارو امید جدیدی برای مبتلایان به این سردرد ناتوان کننده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا «FDA» اولین دارو از کلاس داروهای جدید میگرن را تایید کرد. این دارو قبل از شروع «سردردهای میگرنی» دردناک با آن مقابله می کند. این دارو از میان چهار داروی جدید میگرن است که پپتید وابسته به ژن کلسی تونین –«CGRP»– را هدف قرار می دهد. CGRP مولکولی است که در سلول های عصبی مغز و نخاع را تولید می شود.
تزریق ماهی یک بار این دارو که می تواند در خانه انجام شود، مولکول مغزی مرتبط با میگرن را مسدود می کند.

حملات میگرن سردرد های میگرنی

داروی جدید برای کاهش حملات میگرنی

افراد زیادی در سراسر جهان به میگرن مبتلا هستند و علائم این بیماری می تواند بسیار شدید باشد بطوریکه تنها راه خلاصی از این درد و تهوع، دراز کشیدن در یک اتاق است.


به نظر می رسد که این دارو، شمار روزهایی را که بسیاری از مبتلایان به میگرن بر اثر ابتلا به این سردرد ناتوان کننده از دست می دهند، به نصف کاهش می دهد؛ این موفقیت را سازمان های خیریه آغاز یک تغییر واقعی برای مبتلایان به میگرن توصیف کردند.

ایموویگ یا ارنوماب یک آنتی بادی مونوکلونال است که به مبتلایانی که بیش از چهار روز در ماه میگرن دارند تزریق می شود. FDA در روند تایید خود نتایج سه مطالعه را ارزیابی کرد. در این مطالعات روزهای میگرنی ماهانه در بیماران به مدت سه تا شش ماه به طور متوسط ۱ تا ۲.۵ برابر کاهش یافت.

کاهش شدت میگرن

طی سال ها تحقیق، دانشمندان دریافته اند مولکول CGRP به انتقال پیام های درد به مغز کمک می کند.
«ریچارد لیپتون»، مدیر موسسه سردرد مونته فیور، می گوید: «ما مدت ها بود که می دانستیم CGRP نقش مهمی در میگرن دارد و بخشی از آن به این علت است که وقتی فردی به میگرن دچار می شود می توان افزایش CGRP  را در خونش مشاهده کرد.»
«استفان جفرسون»، مدیر موسسه دانشگاهی سردرد جفرسون، می گوید: «CGRP باعث شروع میگرن نیست، اما شدت آن را زیاد می کند. این ماده سلول های عصبی را به درد حساس تر می کند و مانند وقتی که پیچ رادیو را زیاد می کنید، درد را افزایش می دهد. اگر CGRP را مسدود کنیم پیچ سردرد را به سمت کم پیچانده ایم.»
میگرن معمولا شامل سردرد شدید است و اغلب علائمی از قبیل تهوع و حساسیت به نور و صدا دارد. در زنان از هر پنج زن یک نفر و در مردان از هر ۱۵ مرد یک نفر به میگرن مبتلا می شوند. تقریبا نیمی از تمام افراد مبتلا به میگرن رابطه فامیلی نزدیکی با یکدیگر دارند که این موضوع نشان می دهد این بیماری می تواند ژنتیک باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

واقعیت انکار ناپذیر تاثیر هورمون ها بر کاهش وزن

چکیده: هورمون های چربی سوز نقش مهمی در کاهش وزن ایفا می کنند که سوخت …

۳ نظرات

  1. بازتاب ها: نیما

  2. بازتاب ها: مرتضی

  3. بازتاب ها: ناهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This