خانه / آموزش / مصرف روزانه الکل ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی قلب را افزایش میدید

مصرف روزانه الکل ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی قلب را افزایش میدید

چکیده:
یک مطالعه جدید نشان می دهد که نوشیدن الکل به طور روزانه و مکرر حتی به مقدار کم به جای کمک به ترک اعتیاد به الکل، احتمال ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی (A-fib) را بیشتر می کند ، شرایطی که قلب به طور نامنظم ضربان می کند.

دکتر جونگ ایل چوی ، استاد گروه پزشکی داخلی دانشکده پزشکی دانشگاه کره در سئول ، می گوید: “توصیه های مربوط به ترک یا کاهش مصرف الکل بیشتر بر کاهش مقدار مطلق الکل تمرکز دارد تا فرکانس مصرف.”

وی می افزاید: “مطالعه ما نشان می دهد که مصرف کمتر الکل یا ترک آن برای محافظت در برابر فیبریلاسیون دهلیزی اهمیت دارد.”

وی در ادامه اظهار داشت: “علاوه بر این ،” مصرف الکل می تواند باعث اختلال در خواب شود که یک عامل خطرناک شناخته شده برای قلب و افزایش ریسک سکته می باشد. “

  بعضی اوقات دشوار است که بگوییم چه عواملی باعث ایجاد فیبریلاسیون دهلیزی می شود. با این حال ، به نظر می رسد که یکی از دلایل آسیب رسیدن به سیستم الکتریکی قلب به خاطر اختلالات الکترولیتی است که مصرف الکل اغلب موجب آن می گردد. این آسیب می تواند در نتیجه بیماری قلبی یا به عنوان عارضه جراحی قلب اتفاق بیفتد. سایر شرایط ، مانند فشار خون بالا کنترل نشده مزمن نیز می توانند قلب را تحت تأثیر قرار دهند.

 یکی از تأثیرات اصلی فیبریلاسیون دهلیزی این است که باعث می شود خون در بطن های قلب تجمع کرده که به نوبه خود احتمال لخته شدن را افزایش می دهد. علائم شایع فیبریلاسیون دهلیزی شامل ضربان نامنظم یا سریع ، تپش قلب ، تنگی نفس ، خستگی ، سرگیجه و درد قفسه سینه است.

مصرف روزانه پر خطر است

  تیم تحقیقاتی دکتر جونگ ایل چوی دریافتند که مهم ترین عامل ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، مصرف الکل چندین جلسه در هفته است. نوشیدن روزانه نوشیدنی الکلی خطر بیشتر و نوشیدن یک بار در هفته خطر کمتری داشت.

نتیجه گیری:“برای جلوگیری از شروع فیبریلاسیون دهلیزی ، ضرورت دارد هم فرکانس مصرف و هم از میزان مصرف هفتگی الکل کاسته و به تدریج صرف آن حذف شود.”

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

دستور غذایی مفید برای تغذیه سالم و متنوع

چکیده: تغذیه سالم در عمل کار دشواری است. این سختی، بیشتر مربوط به کنار گذاشتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This