خانه / آموزش / خانمها چه اصولی را در گزینش رنگ موی باید بدانند

خانمها چه اصولی را در گزینش رنگ موی باید بدانند

چکیده:
با نزدیک شدن به عید نوروز اکثر مردم به دنبال ایجاد تغییر و تحول در خانه و ظاهر خود هستند. این تکاپو در خانم‌ها بیشتر مشاهده می‌شود زیرا مسایل زیادی برای تغییر دادن دارند؛ از لاغر کردن و رسیدن به تناسب اندام گرفته تا رنگ موها.

ما در این مطلب به طور مشخص می‌خواهیم اطلاعات کاملی در مورد انتخاب رنگ مو در اختیار شما قرار دهیم. انتخاب یک رنگ اشتباه می‌تواند کل ظاهر شما را خراب کند. مثلا برخی از خانم‌ها که همیشه موهای تیره دارند به طور ناگهانی و در یک حرکت کاملا اشتباه، تصمیم می‌گیرند موهایشان را تماما بلوند کنند اما اصلا به این فکر نمی‌کنند که آیا چنین رنگ روشنی به فرم صورت، رنگ و شفافیت پوست و رنگ چشم‌های آنها می‌آید یا خیر!

صرف اینکه شما یک رنگ را دوست داشته باشید دلیل نمی‌شود که بخواهید موهایتان را به آن تغییر دهید. حالا این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان فهمید چه رنگ مویی برای رنگ پوست من مناسب است؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه همراهمان باشید.

بدن انسان رنگدانه‌هایی به نام ملانین دارد که مسئول رنگ مو، رنگ چشم‌ها و رنگ پوست افراد است. وقتی در مناطق گرمسیری زیر تابش مستقیم آفتاب قرار می‌گیرید، تغییر رنگ ملانین در پوست سبب برنزه شدن می‌شود. ملانین در افراد مختلف شکل و اندازه‌های گوناگون دارد و به همین خاطر رنگ پوست همه با هم متفاوت است.

هنگام انتخاب رنگ مو، بسیار مهم است که رنگ پوست خود را مدنظر داشته باشید. ترکیب اشتباه رنگ مو و رنگ پوست باعث می‌شود زشت دیده شوید.

تعیین رنگ پوست

بر اساس متدهای زیر می‌توانید تشخیص دهید که که آیا رنگ پوست شما سرد است یا گرم:

در اولین قدم برای تشخیص گرم یا سرد بودن رنگ پوست باید زیر نور آفتاب بروید و مچ دستتان را چک کنید. اگر رگ‌های خونی مچ دست سبز دیده می‌شوند، یعنی رنگ پوست شما گرم است. اما اگر رگ آبی است یعنی رنگ سردی دارید.

 • اگر آبی یا سبز بودن رنگ رگ را نمی‌توانید تشخیص دهید، احتمال دارد که رنگ خنثی داشته باشید که ترکیبی از زیتونی است.
 • اگر پوست شما ته‌مایه و سایه‌ای از زرد دارد، رنگ‌های گرم برای موها مناسب‌تر هستند. رنگ‌هایی همچون بلوند مسی یا رنگ‌های مشابه آن.
 • اگر پوست شما ته‌مایه و سایه‌ای از صورتی دارد، برای رنگ مو باید سراغ رنگ‌های سرد بروید. رنگ‌هایی همچون خاکستری بلوند و نمونه‌های مشابه آن.

بهترین رنگ مو  برای رنگ پوست شما

 • رنگ مو برای پوست‌هایی با رنگ گرم: رنگ گرم بلوند و قهوه‌ای با پوستی که رنگ گرم دارد تناسب بسیار خوبی ایجاد می‌کند. سایه رنگ‌های موردنظر را بر اساس رنگ پوست خود باید انتخاب کنید. به طور مثال، اگر پوستتان سبزه روشن است، بهتر است رنگ‌های عسلی یا رزگلد را برای موهای خود انتخاب کنید. ولی اگر سبزه تیره هستید، قهوه‌ای تیره و شکلاتی انتخاب‌های هوشمندانه‌تری خواهند بود.
 • رنگ مو برای پوست‌هایی با رنگ سرد: رنگ‌های سرد همانند خاکستری، بلوندِ دودی، پلاتینه یا قهوه‌ای-دودی برای صورت‌هایی که رنگ سرد دارند مناسب‌تر است. همچنین می‌توانید موهای خود را با رنگ‌های گرم اما کم‌مایه همانند بلوند-طلایی یا شاه‌بلوطیِ بسیار روشن رنگ کنید.
 • بهترین رنگ مو برای پوست‌های روشن: از رنگ‌های بسیار تیره برای پوست‌های خیلی روشن و سفید پرهیز کنید. افرادی که پوست رنگ‌پریده دارند بهتر است سراغ هایلایت‌های روشن بروند. برای پوست روشن رنگ‌های خانواده قرمز گزینه مناسبی است. اگر رنگ تیره دوست دارید بهتر است سراغ رنگ‌های زنده بروید. توصیه ما این است که موهایتان را یکدست رنگ نکنید و هایلایتی از قرمز، قهوه‌ای روشن یا شکلاتی لابه‌لای موها در بیاورید که جذاب‌تر دیده شود.
 • بهترین رنگ مو برای پوست گندمی: کسانی که گندمی هستند، بهتر است از رنگ‌های خیلی روشن چشم‌پوشی کنند. بهتر است سراغ بلوندهای تیره‌تر یا قهوه‌ای بروید. هر چه رنگ، تُن گرم‌تری داشته باشد بهتر است. از رنگ‌های زنجبیلی دوری کنید. برای اینکه موها زیباتر خودنمایی کنند بهتر است آنها را لولایت کنید. مناسب‌ترین رنگ برای پوست گندمی شکلاتی، قرمز مات، قرمز آلبالویی، و رنگ‌های سردی همچون ارغوانی، یاسی و آبی است.
 • بهترین رنگ مو برای پوست سبزه (برنزه): افرادی که پوست تیره‌ای دارند بهتر است هرگز سراغ رنگ‌‎های سرد همچون بلوند خاکستری نروند زیرا گزینه اشتباهی است. سبزه‌ها باید سراغ رنگ‌های گرم همانند عسلی یا قرمز تیره بروند. همچنین باید بدانید که بهترین مدل رنگ مو هم این است که آنها را هایلایت کنید؛ یعنی رنگ تیره را به عنوان پایه بگذارید و چندین شاخه رنگ روشن هم از میان آنها در بیاورید. اگر در حال حاضر موی تیره دارید و بدنبال ایجاد تغییر در چهره خود هستید، توصیه می‌کنیم آلبالویی یا قهوه‌ای تیره که شبیه رنگ طبیعی موها هستند را برگزینید.
 • بهترین رنگ مو برای پوست روشن: برای صورت‌های روشن و رنگ‌پریده بهترین رنگ مو بلوند روشن، پلاتینه و قهوه‌ای-دودی است. رنگ‌های گرم همانند قهوه‌ای روشن هم برای این رنگ پوست عالی هستند.
 • بهترین رنگ مو برای پوست زیتونی: رنگ‌های بلوند تیره و گرم، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن برای پوست زیتونی گزینه‌های خوبی هستند. رنگ‌های گرم مو تعادل جذابی با سرمای تناژ زیتونی پوست ایجاد می‌کنند. رنگ‌های دودی و خاکستری هم برای پوست زیتونی خوب هستند.
 • بهترین رنگ مو برای پوست کاراملی: خانواده بلوند تیره و قهوه‌ای تیره برای پوست‌هایی با رنگ کاراملی تناسب خوبی دارند. بهتر این است که موهای خود را هایلایت کنید؛ یعنی روی موهای تیره چند شاخه بلوند روشن هم رنگ کنید.

حتما بخوانید:
روش های حل مشکل موخوره

ترفندهای کاربردی برای انتخاب رنگ مو مناسب بر اساس رنگ پوست

۱- از روی لباس‌های خود تشخیص دهید که چه رنگی بیشتر به رنگ پوستتان می‌آید:

 • اگر بیشتر لباس‌های شما را رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و سبز تشکیل داده‌ است، شاید بد نباشد سراغ رنگ مو بلوند طلایی، طلایی-قهوه‌ای، بلوند توت‌فرنگی یا قهوه‌ای مایل به قرمز بروید.
 • اگر بیشتر لباس‌های شما را رنگ‌های آلبالویی، آبی درباری یا مشکی تشکیل داده است، بهتر است سراغ رنگ موی پلاتینه، بلوند دودی، قهوه‌ای-خاکستری، شرابی و مشکی مات بروید.
 • اگر بیشتر لباس‌های شما را رنگ‌های قرمز، بنفش، زغالی و آبی مایل به دودی تشکیل داده است پیشنهاد می‌کنیم بروید سراغ رنگ موی بلوندِ بژ، قهوه‌ای شکلاتی و ماهاگونی.

۲- از روی رنگ چشم خود بهترین رنگ برای موهای خود را انتخاب کنید:

 • افرادی که رنگ چشم آنها فندقی، سبز یا قهوه‌ای است باید سراغ تناژ گرم همچون بلوند طلایی، قهوه‌ای طلایی و شرابی بروند.
 • افرادی که رنگ چشم آنها آبی یا توسی است بهتر است رنگ سرد برای موهای خود انتخاب کنند؛ رنگ‌هایی همچون پلاتینه، بلوند خاکستری، قهوه‌ای دودی و بلوند روشن.

۳- اگر رنگ پوست شما تیره است و تصمیم دارید آن را کامل رنگ کنید

یا موهای سفید دارید و می‌خواهید آن را پوشش دهید، توصیه می‌کنیم بلوندی انتخاب کنید که بین قهوه‌ای و طلایی است و اصطلاحا بروندی (bronde) نامیده می‌شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

رژیم غذایی مناسب با نشاسته‌های مقاوم

چکیده: بیشتر کربوهیدرات های مصرفی در رژیم غذایی شما نشاسته هستند. نشاسته‌ها زنجیره های طولانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This