یکشنبه , ۶ , اسفند , ۱۴۰۲
خانه / آموزش / کشف ترکیب گیاهی برای از بین بردن چاقی

کشف ترکیب گیاهی برای از بین بردن چاقی

چکیده:
دانشمندان رشته ی علوم پزشکی در کشور چین، موفق شدند که یک ترکیب گیاهی درمانی را از چند گیاه استخراج کنند. این ترکیب متابولیسم سلولی بدن را مورد هدف قرار می گیرد و باعث کاهش وزن در شخص مصرف کننده می شود. این داروی گیاهی میتواند با چاقی مبارزه کند.

یک تیم تحقیقاتی در چین موفق به کشف یک ترکیب درمانی از گیاهی موسوم به تریپتریگیوم ویلفردی شد که مناسب ترین راه برای مقابله با چاقی است.  این ترکیب درمانی از گیاهی موسوم به «تریپتریگیوم ویلفردی» گرفته شده و «سلاسترول» نام دارد.

این تیم تحقیقاتی به سرپرستی «ژانگ شیائوکیون» استاد کالج پزشکی دانشگاه «شیامن» دریافته‌اند که سلاسترول استخراج شده از این گیاه می‌تواند میتوکندری‌های متورم را از سلول‌ها بزداید تا التهاب برطرف شود.
میتوکندری از اجزاء سلولی است که نقش اساسی در فرآیندهایی چون مرگ،‌ ایمنی و التهاب سلولی ایفا می کند. سلاسترول با اثرگذاری روی میتوکندری‌های متورم می‌تواند متابولیسم (سوخت و ساز) سلولی را کنترل کند این تیم تحقیقاتی آزمایشاتی را روی موش‌ها انجام داده و دریافتند که سلاسترول می تواند به شیوه موثر افزایش وزن را در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب دارند کنترل کند.

مقابله با چاقی با یک ترکیب گیاهی

چاقی و افزایش وزن یکی از مهم ترین دغدغه های مردم در نقاط مختلف دنیاست که عوارض زیادی در پی دارد . مردم در نقاط مختلف دنیا به دنبال یافتن راههایی برای مقابله با مشکل چاقی هستند تا بتوانند از طریق کاهش وزن بسیاری از مشکلات جسمی خود را کاهش دهند . دانشمندان چینی موفق به کشف ترکیب گیاهی برای مقابله با چاقی شدند.

دانشمندان علوم پزشکی در چین یک ترکیب درمانی را از گیاهی استخراج کرده اند که متابولیسم سلولی را مورد هدف قرار می دهد و می تواند به مقابله با چاقی کمک کند.

این ترکیب درمانی از گیاهی موسوم به «تریپتریگیوم ویلفردی» گرفته شده و «سلاسترول» نام دارد.

به گزارش شینهوا، این تیم تحقیقاتی به سرپرستی «ژانگ شیائوکیون» استاد کالج پزشکی دانشگاه «شیامن» دریافته اند که سلاسترول استخراج شده از این گیاه می تواند میتوکندری های متورم را از سلول ها بزداید تا التهاب برطرف شود.

مناسب ترین روش طبیعی برای مقابله با چاقی

میتوکندری از اجزاء سلولی است که نقش اساسی در فرآیندهایی چون مرگ، ایمنی و التهاب سلولی ایفا می کند. سلاسترول با اثرگذاری روی میتوکندری های متورم می تواند متابولیسم (سوخت و ساز) سلولی را کنترل کند

این تیم تحقیقاتی آزمایشاتی را روی موش ها انجام داده و دریافتند که سلاسترول می تواند به شیوه موثر افزایش وزن را در موش هایی که رژیم غذایی پرچرب دارند کنترل کند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

روغن هسته انگور یک ضد سرطان بی نظیر

چکیده: یک متخصص هندی تبار در آمریکا و دستیاران وی در آزمایش جدیدی متوجه شده‌اند …

۲ نظرات

  1. Highly descriptive post, I loved that . Will there be a part 2?
    Asmr 0mniartist

  2. Howdy! I simply wish to offer you a huge thumbs up for the
    excellent information you’ve got here on this post.
    I will be returning to your site for more soon. 0mniartist asmr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This