سه شنبه , ۸ , خرداد , ۱۴۰۳
خانه / آموزش / بزرگ کردن عضو تناسلی مردان

بزرگ کردن عضو تناسلی مردان

چکیده:
رشد آلت تناسلی و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است.مجموعه ایمیل ها و سوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه-بویژه در سطح وب-موید این مساله است.

بزرگ کردن آلت تناسلی

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردانه چقدر است؟

اضطراب در خصوص اندازه آلت تناسلی

باوجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است.
این در حالی است که رضایت جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها یکی از آن هاست.
باید توجه داشت، بزرگی آلت تناسلی معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.

گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت اگرچه اندازه آلت تناسلی به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ،اما گرایش و توجه به آن نیز متفاوت بوده و هست.
به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.

چه چیزی اندازه آلت تناسلی را تعیین می کند؟

اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود.اندازه آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی شروع می شود،البته این زمان در بعضی پسربچه ها زودتر و بعضی دیرتراست.
در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های ناحیه تناسلی آغاز می شود.رشد آلت ابتدا در طول وسپس درقطر صورت می گیرد.اندازه متوسط آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی(شل) بین۶ تا ۱۱ سانتی متر است.نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا ۱تا ۲ سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

اندازه متوسط آلت تناسلی

ابعاد بدن فرد ،طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد.اگر فردی چاق و ستگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می آید،چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت تناسلی پنهان شده نامیده می شود. تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند.این ها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.
میکروپنیس (طول آلت حداکثر ۳/۱سانتیمتر)حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد.آلت تناسلی شبکه ای(پرده دار)،آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می آید.این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند.در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می آیند(۱مورد از هر ۲۰میلیون پسری که متولد میشود).

اندازه طبیعی آلت تناسلی

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی(در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست.
تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، امااین تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.
اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است،و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد،در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است.وقتی از شما می خواهند خودتان را اندازه گیری کنید چه خواهید گفت؟آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید؟

اندازه آلت تناسلی در حالات شل و راست شده

اندازه آلت شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد.
در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند،اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می شود.
جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل، مردان را نگران می کند!

به هر حال به جهت رفع نگرانی های شما برخی آمارهای خالص و کلی را در این جا ذکر می کنیم:

  • متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت شل در محدوده ۶ تا ۱۰سانتی متر است.
  • متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت راست شده در محدوده ۱۱تا ۱۵ سانتی متر است.
  • باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت تناسلی را به صورت موقت کوچکتر می کند.

تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

۱-آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت تناسلی را افزایش می دهند؟

هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند.
لطفا پول خود را هدر ندهید!

۲-آیا آلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟

بله! آلت تناسلی در سنین بالا-کهنسالی- ممکن است کوچک تر شود.همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود. وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ،آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت تناسلی به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

۳- آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله!تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند.با آزاد کردن رباطی(لیگامنت)که آلت تناسلی را در جای خود نگه می داردمی توان آن را تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد.
ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.
در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر.
باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.
اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی)یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

افزایش طول اندام تناسلی با گیاهان دارویی

افزایش طول اندام تناسلی با طب سنتی یک راهکار عالی و بسیار مناسب برای افزایش طول آلت تناسلی است. گیاهان دارویی با افزایش حرکت خون در منطقه مورد نظر و کمک به رشد آن می تواند باعث افزایش طول اندام تناسلی شما شود. اگر قصد دارید از این روش برای افزایش طول آلت خود اســتفاده کنید، می توانید شیوه های زیر را امتحان کنید:

اســتفاده از جینسینگ برای بزرگ کردن آلت تناسلی

جینسینگ ماده ای به رنگ قرمز است که در کشور کره جنوبی تکثیر می شود. جینسینگ با اثر گذاشتن بر روی سیستم عصبی فرد، به شکلی باعث آرامش می شود. در حال حاضر شواهد علمی قطعی مبنی بر تأثیر جینسینگ بر افزایش طول آلت تناسلی وجود ندارد، ولی مشاهدات کلی نشان دهنده این است که بعد از مصرف مکمل‌های این گیاه دارویی، فرد عملکرد جنسی بهتری را تجربه می‌کند.

البته استفاده از این دارو مخالفانی نیز دارد که مربوط به عوارض جانبی منفی آن برای افراد مبتلا به سرطان، بیماری‌های قلبی، بی خوابی و اختلالات دیگر است. پس اگر می‌خواهید از این گیاه دارویی استفاده کنید، حتماً قبل از مصرف آن با پزشک خود صحبت کنید. با این حال به نکات زیر توجه کتید:

  •  اگر برای مصرف جینسینگ به عنوان مکمل واجد شرایط هســتید، می‌توانید ۵۰۰ میلی گرم از آن را به صورت روزانه مصرف کنید.
  • از آنجایی که مکمل گیاهی جینسینگ توسط وزارت بهداشت تأیید نشده، ممکن است مصرف آن خطرناک باشد. پس سعی کنید که مکمل‌ها را از یک شرکت معتبر خریداری کنید و به اندازه مقدار توصیه شده مصرف کنید.

اســتفاده از گیاه جینکو بیلوبا (ginkgo biloba) برای افزایش طول اندام تناسلی

جینکو بیلوبا به عنوان یک گیاه برای تقویت حافظه شناخته می‌شود و به گردش خون کمک می‌کند. بنابراین می تواند سبب افزایش طول آلات تناسلی شود. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا، این گیاه ممکن است به مردان در مبارزه با افسردگی نیز کمک کند و سبب کاهش اختلالات عملکرد جنسی در آنها شود.

البته در تحقیقات دیگری هم مشخص شده اســت که این گیاه تأثیر چندانی بر روی افزایش طول آلات تناسلی ندارد. ولی از آنجایی که عوارض جانبی این گیاه بسیار ناچیز اســت و بر روی حافظه هم تأثیر دارد، ممکن اســت اســتفاده از آن ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

در اســتفاده از گیاه جینکو بیلوبا به موارد زیر توجه کنید:

  •  این گیاه ممکن است به شکل یک چای یا یک مکمل در قالب کپسول استفاده شود. البته نگران نباشید و هر دو گونه نیز در فروشگاه‌های مختلف در دســترس هســتند؛
  • اگر سابقه تشنج دارید و یا از دارویی دیگر به دلیل  فشار خون پایین استفاده می‌کنید، بهتر اســت از این گیاه اســتفاده نکنید. اگر هم اصرار دارید می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید.

 

گیاه خارخاسک (Tribulus Terrestris)
مواد شیمیایی فعالی به نام Protodioscin در خارخسک وجود دارد که می تواند سطح هورمون آندروژنیک و یا تستوسترون را افزایش داده و در نتیجه باعث افزایش میل جنسی گردد. این گیاه سبب افزایش اندازه آلت تناسلی می شود. اگر شما ورزش های بزرگ کننده آلت تناسلی را نیز انجام می دهید، این گیاه می تواند به ترمیم بافت های آسیب دیده شما نیز کمک کند، ضمن اینکه در روند افزایش اندازه اندام تناسلی به طور سنتی نیز کمک کننده اســت.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

«یخ ضد لک» برای حذف لکه های پوست

چکیده: در این مطلب روش تهیه « یخ ضدِ لک » برای از بین بردن …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: بابک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This