جمعه , ۲۵ , خرداد , ۱۴۰۳
خانه / آموزش / عمل جراح پلاستیک و زیبایی واژن یا لایباپلاستی

عمل جراح پلاستیک و زیبایی واژن یا لایباپلاستی

چکیده:
دستگاه تناسلی خارجی زنان با افزایش سن و مادر شدن تغییر می کند. با استفاده از جراحی زیبایی پلاستیک یا Labioplasty ، دستگاه تناسلی پیری می تواند دوباره به یک نگاه جوان بازگردد. امروزه ، این نوع جراحی های زیبایی واژن به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

واژن جوان تنگ ، لبهای کوچک و لبهای ماژور خارجی پر و محکم ، شکل بانشاط قسمت بیرونی واژن است. به طور کلی لابیاپلاستی یکی از روش های جوان سازی واژن مبتنی بر جراحی بوده و نیازمند مراقبت روزانه پس از عمل است.

روش های زیبایی دستگاه تناسلی زنان

۱- لابیاپلاستی :

آناتومی دستگاه تناسلی خارجی

لابیا: به قسمت های بیرونی دستگاه تناسلی زنانه اصطلاحا ولو (vulva) گفته می شود و شامل چندین ساختار جزئی تر است که اصلی ترین آنها شامل :

لابیا ماژور: Labia majora که به آنها لب های خارجی نیز گفته می شود دو چین پوستی خارجی که دارای مو هستند و از ناحیه پوبیس تا پرینه کشیده شده اند.

لابیا مینور:  Labia minora که به آنها لب های داخلی نیز گفته می شود دو چین پوستی بدون مو، که در داخل لابیا ماژور قرار دارند. این دو چین با هم جوش میخورند و هود کلیتوریس را تشکیل می دهند و به عقب در دو طرف دهانه واژن گسترش می یابند.

کلیتوریس: Clitoris غده ای است که نقش اصلی در هنگام تحریک جنسی دارد و توسط چین های پوستی مثلثی شکلی به نام کلاهک کلیتوریس پوشیده شده است.

لابیاپلاستی روشی برای تغییر شکل و اندازه لابیا است. این روش همچنین به عنوان روشی برای “واژن طراح” خوانده می شود. بسیاری از خانم ها از لب های بزرگ یا مینورا رنج می برند که ممکن است در دوران بلوغ ، پس از زایمان یا فقط به دلیل روند پیری ایجاد شوند. چنین لبهای بزرگی ممکن است باعث ناراحتی در طی فعالیتهای معمول مانند دوچرخه سواری ، پیاده روی یا در هنگام رابطه جنسی شود ، زنان ورزشکار ، رقصنده ها ، شناگران و سایر ورزشکاران یک کانتور را ترجیح می دهند تا بهتر با تجهیزات عملکردی متناسب باشد و اصطکاک را به حداقل برساند. لابیاپلاستی می تواند به بهبود اعتماد به نفس و زندگی جنسی زن کمک کند.

 لیزر کاهش لابیاپلاستی Labia Minora با کاهش Prepuce اضافی (LRL) یکی از روشهای معمول جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان است. * اصلاح لب های مینورا (لب های داخلی واژن) ، اگر خیلی بلند و آویزان باشد ، انجام می شود. * لابیاپلاستی ممکن است با کاهش هود کلیتورور همراه باشد. سایر روشهای زیبایی پره درخواستی شامل کاهش یا افزایش لب های بزرگ است.

فواید جراحی لابیاپلاستی

در وهله اول این جراحی، جزو جراحی های زیبایی است .در واقع فردی که از بادی ایمج و یا همان تصویر بدنی خود راضی نیستند، به بیماری خاصی مبتلا نیستند، دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برقراری ارتباط جنسی با پارتنر خود مشکل دارند، لابیاپلاستی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مشکل فقط مختص ناحیه ژنیتال نیست و ممکن است صورت، بینی و یا فرم بدنشان نیز این حس را به فرد القا نماید. این افراد بعد از این گونه جراحی ها دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند.

همچنین انجام جراحی برای افرادی که دارای لابیا های بزرگی هستند و می خواهند لباس های تنگ و یا خاص بپوشند می توانند به راحتی و با انجام لابیاپلاستی نیز به این هدف خود دست پیدا کنند.

عوارض عمل لابیاپلاستی

بعد از اینکه مشاوره با جراح لابیاپلاستی منجر به تصمیم قاطع شما برای عمل لابیاپلاستی شد باید بدانید که عمل زیبایی لابیاها مانند هر جراحی دارای یکسری عوارض می باشد که جای نگرانی نیست زیرا این عوارض پس از مدت زمان کوتاهی از بین می روند و جدی نیستند. تنها در صورتی عوارض خطرناک برای شما رخ می دهد که:

۱-جراح خوبی را انتخاب نکرده باشید و اشتباهی در جریان عمل رخ دهد .

۲- مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را رعایت نکنید.

آلت تناسلی زنان به دلیل وجود بافت های عصبی و غدد لنفاوی متعدد پس از عمل زیبایی لبیوها دچار درد می شود ، اما این درد در حدی نیست که شخص نتواند تحمل نماید بلکه می توان با قرص و دارو این درد را از بین برد . مواردی که بعد از عمل به سرغ شما می آید :

سایر عوارض جراحی لابیاپلاستی

یکی از عوارض عادی جراحی ، کبودی پس از لابیاپلاستی است که  زیرا بعد از برش های لابیاپلاستی پوست برای اینکه در اصطلاح جوش بخورد سریعا شروع به ترمیم می نماید که شخص با کبودی روبرو می شود ، این کبودی ها پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود .

سایر عوارض لابیاپلاستی را می توان به موارد ذیل ارشاره کرد :

  • زخم بافت
  • دهیسنس
  • عفونت
  • خونریزی
  • ایجاد لخته خون در رگ

تمامی مواردی که بیان شد ، جای نگرانی ندارد ، زیرا پس از مدت زمان کوتاهی از بین می روند و یا با توصیه های که پزشک می نماید می توان به درمان آنها پرداخته شود .

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

خواص گل بید‌مشک و عرق آن در طب سنتی

چکیده: گل بیدمشک خواص دارویی اعجاب آوری دارد، در طب سنتی گیاه بیدمشک به درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This