خانه / آموزش / کدام بهتر است؛ آموزش حضوری یا راه دور

کدام بهتر است؛ آموزش حضوری یا راه دور

چکیده:
 یک مطالعه جدید نشان داد که تحصیل از راه دور دارای مزایای شگفت آور سلامت روان برای نوجوانان مانند اضطراب کمتر ، احساس رفاه بیشتر و ارتباط بیشتر با مدارس آنها است.
  • مطالعه جدیدی بر روی بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز نشان داد که بسیاری از نوجوانان هنگام یادگیری از راه دور به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، اضطراب کمتری دارند.
  • این مطالعه نشان داد که ۵۴ درصد دختران ۱۳ تا ۱۴ ساله قبل از همه گیری در معرض خطر اضطراب بودند ، اما این میزان در هنگام قرنطینه ۱۰ درصد کاهش یافت.
  • این رقم در پسران هم گروه سنی نیز از ۲۶ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت.
  • بسیاری از دانش آموزان همچنین با افزایش فرصت مکالمه با معلمان خود ، احساس ارتباط بیشتری با مدارس خود داشتند.

گروهی از محققان در جنوب غربی انگلیس ابتدا گمان کردند که نوجوانانی که به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، به ادامه تحصیل خود از راه دور مشغول بودند ، اضطراب بیشتری داشته باشند. آنها استدلال می‌کردند که آنها از بیمار شدن دوستان و خانواده خود نگران می شوند. همچنین ، به دلیل گوشه نشینی در خانه ، حمایت اجتماعی کمتری خواهند داشت.

هنگامی که آنها یک نظر سنجی انجام دادند ، آنچه آنها دریافتند برای آنها تعجب آور بود: دانش آموزان در واقع اضطراب کمتری داشتند. علاوه بر این ، آنها مزایای دیگری مانند احساس رفاه بیشتر و ارتباط بیشتر با مدارس خود را نیز تجربه می کردند.

نحوه انجام مطالعه

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه بریستول انجام شد ، از یک مطالعه در حال انجام در زمینه استفاده از شبکه های اجتماعی و سلامت روان نوجوانان استفاده کرده است. شرکت کنندگان قبلاً یک بررسی اولیه را قبل از همه گیری در اکتبر ۲۰۱۹ انجام داده بودند.

برای ارزیابی تأثیر همه گیری ، بررسی دیگری در بازه زمانی آوریل / مه انجام شد. بیش از ۱۰۰۰ سال و نه دانش آموز از ۱۷ مدرسه متوسطه در جنوب غربی انگلیس در این مطالعه شرکت داشتند. سال نهم معادل کلاس هشتم در ایالات متحده است.

آنچه محققان دریافتند

تیم تحقیق دریافت که ۵۴ درصد دختران ۱۳ تا ۱۴ ساله قبل از همه گیری در معرض اضطراب بودند ، در حالی که این رقم در حین قرنطینه ۱۰ درصد کاهش یافت. در نظرسنجی اولیه ۲۶ درصد پسران در همان گروه سنی در معرض خطر بودند ، در حالی که در هنگام طرنطینه کردن ۱۸ درصد بود.

سطح افسردگی نسبتاً ثابت بود ، با این حال ، دختران ۳ درصد افزایش در تعداد در معرض خطر و پسران ۲ درصد کاهش را تجربه کردند. بسیاری از نوجوانان در حالی که در قرنطینه خانگی بودند ، احساس خوب بودن را افزایش دادند. پسران پیشرفت بیشتری نسبت به دختران گزارش کردند. همچنین ، کسانی که کمترین احساس بهزیستی را قبل از همه گیری گزارش کرده اند ، بیشترین بهبود را داشته اند.

بسیاری از دانش آموزان همچنین با افزایش فرصت مکالمه با معلمان خود ، احساس ارتباط بیشتری با مدارس خود داشتند. به نظر می رسد که در میان دختران ، افزایش احساس رفاه و کاهش اضطراب با افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی مرتبط است.

مدارس از این مطالعه چه می توانند بیاموزند؟

امیلی ویدنال ، کارشناسی ارشد ، که نویسنده اصلی تحقیق بود ، گفت که او و تیمش وقتی نتایج نظرسنجی را دیدند متعجب شدند. بسیاری از افراد ، از جمله متخصصان بهداشت کودک ، انتظار داشتند اضطراب بیشتری را ببینند. وی گفت: “با این حال هنگام برداشتن یک قدم به عقب ،” ما می دانیم که مدرسه برای بسیاری از جوانان از نظر فشار امتحانات و روابط چالش برانگیز همسالان از جمله قلدری ، می تواند کاملاً اضطراب آور باشد.

“این یک فرصت واقعاً بی نظیر بوده است برای درک اینکه بسیاری از نوجوانان جوان بدون فشارهای روزمره زندگی در مدرسه احساس می کنند. وی گفت که تیم او قصد دارد تحقیقات بیشتری را انجام دهد تا دلیل اینکه چرا محیط مدرسه به اضطراب کمک می کند و چگونه فرهنگ مدرسه می تواند از سلامت روان نوجوانان حمایت کند ، بپردازد.

وی افزود: “این نکته اساسی است که ما باید مراقب سلامت روان و رفاه جوانان در بازگشت به مدرسه باشیم زیرا ممکن است اوج اضطراب را ببینیم ، به ویژه برای کسانی که احساس کمتری به قبل از همه گیری مدرسه دارند و بنابراین احتمالاً به خوبی با قرنطینه سازگار شده اند. ”

وی همچنین خاطرنشان کرد که جوانان با وجود اینکه از نظر جسمی در مدرسه نبوده اند ، بیشتر از هر زمان دیگری با هم ارتباط برقرار کرده اند. وی گفت: “ممکن است سیستم عامل های دیجیتالی از نظر استفاده به عنوان یک ابزار یادگیری در مدارس ، در آینده نقش بیشتری داشته باشند.”

چگونه والدین می توانند به کودکان نوجوان خود کمک کنند

Frank A. Ghinassi دکتر فرانک قیناسی ، رئیس و مدیرعامل مراقبت های بهداشتی رفتاری دانشگاه بهداشت راتگرز ، که در این مطالعه دخیل نبود ، توضیح داد که چندین عامل اصلی وجود دارد که افسردگی و اضطراب را در بین نوجوانان ایجاد می کند.

از جمله این موارد عدم کفایت غذا ، استرس اقتصادی ، بی ثباتی در مسکن ، نزاع بین والدین ، ​​خشونت خانگی ، مشکلات عزت نفس ، قلدری ، وضعیت اخراج اجتماعی ، انتظارات تحصیلی ، مشکلات روابط عاشقانه ، آشفتگی نقش هنگام نزدیک شدن به بزرگسالی و احساس عدم تعلق است.

وی تأکید کرد ، اما ثبات برای کودکان این گروه سنی کلیدی است. وی گفت: نوجوانان به شخصی نیاز دارند که “بتواند منبع مشاوره ، پشتیبانی ، اعتماد و عشق مداوم باشد”. “کسی یا گروهی از خانواده و / یا دوستان که ارزش خود را ، به روشی غیرقضاوت ارزیابی می کنند …”

دکتر غیناسی پیشنهاد می کند والدین کارهایی مانند تشویق ، برنامه های منظم خواب ، غذا خوردن و ورزش را به طور منظم انجام دهند. وی گفت: والدین همچنین می توانند با تسهیل ارتباط با شبکه های اجتماعی مانند تهیه عرض باند اینترنت مناسب و کامپیوتر ، تبلت یا گوشی هوشمند مناسب ، به کودکان و نوجوانان خود کمک کنند.

علاوه بر این ، آنها می توانند با ترغیب کودک به پوشیدن پوشش صورت ، شستن دستها و تمرین فاصله فیزیکی ، به تقویت احساس محافظت از خود و انعطاف پذیری در کودک کمک کنند. ویدنال پیشنهاد می کند والدین باید توجه داشته باشند که کودکان پس از تعطیلات تابستانی هنگام بازگشت به مدرسه ممکن است با مشکل روبرو شوند.

او توضیح داد ، آنها تغییرات بزرگی را پشت سر گذاشته اند و مدرسه در پاییز بسیار متفاوت خواهد بود. به دلیل COVID-19 پروتکل های ایمنی جدیدی از قبیل فاصله فیزیکی و پوشش صورت وجود دارد. وی پیشنهاد می کند والدین با فرزندان خود صحبت کنند و به آنها اطمینان خاطر دهند.

وی همچنین به والدین توصیه می کند که علائم اضطراب را کنار بگذارند و هر گونه نگرانی را که دارند با مدرسه فرزندشان در میان بگذارند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

خواص و تفاوتهای طالبی ، گرمک دستنبو و ملون

چکیده: به گروهی از میوه‌ها مانند خربزه، طالبی، هندوانه، گرمک و دستنبو در زبان انگلیسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share This