خانه / آموزش / آیا دم اسبی بستن موها سبب آسیب به مو می شود؟

آیا دم اسبی بستن موها سبب آسیب به مو می شود؟

چکیده:
یکی از مدل های رایج بستن مو در خانم ها مدل دم اسبی است اما بسیاری از بانوان نمی دانند که با بستن موهایشان به این شکل باعث آسیب زدن به آن ها می شوند.

موهای خود را دم اسبی نبندید

دم اسبی بستن موها یک روش بسیار آسان و رایج برای بستن موها در خانم ها می باشد که این مدل در خانم ها از محبوبیت زیادی برخوردار است اما شاید اگر خانم ها با آسیب هایی که این مدل به موهایشان می زند آشنا بودند دیگر موهای خود را دم اسبی نمی بستند.دم اسبی

دم اسبی تقویت مو

ارتباط ریزش مو و دم اسبی بستن موها

زمانیکه این ساختار گفته شده در مسیری قرار گرفته که برای مدت طولانی به آن عادت نکرده است، بعد از بسته شدن مو ها در مسیری قفل شده و از ادامه فعالیت های مربوطه خود باز می ماند.
دم اسبی یکی از محبوب ترین مدل های مو بین خانم ها بوده ولی می تواند پس از مدتی باعث آسیب و درد در ناحیه سر و سرانجام ریزش مو شود
شاید بعد از یک روز کاری سخت و بعد از اینکه به خانه برگشته اید و کش مو های خود را باز کرده اید احساس عجیب و شاید هم درد داشته باشید. درست شبیه به این می باشد که مو ها به شما دستور می دهند که دوباره کش سر را برداشته و آنها را بالای سر خود محکم ببندید.
این حسی آشنا و بسیار عجیب می باشد که مطمئنا بسیاری آن را تجربه کرده اند، ولی دلیل این درد چه می تواند باشد؟ این را باید بدانید که مشکل اصلی مو ها نمی باشند که باعث درد می شود بلکه ساختار زیر پوست می باشد که دچار استرس شده است.


به گفته دکتر میرمیرانی(Paradi Mirmirani)، مدیر اختلالات مو مرکز Kaiser Permanente در کالیفرنیا شمالی:“چیزی که شما در مورد مو های خود می بینید تنها نوک کوه یخی می باشد که از آب بیرون آمده است.” اتفاقات زیادی در زیر پوست سر در حال افتادن می باشد.
رگ های خونی، غده های چربی، پایانه عصبی. اگر به این ساختار به عنوان یک واحد نگاه کنید، دردی که در سر خود بعد از باز کردن مو ها احساس می کنید برای شما قابل درک خواهد بود.
زمانیکه این ساختار گفته شده در مسیری قرار گرفته که برای مدت طولانی به آن عادت نکرده است، بعد از بسته شدن مو ها در مسیری قفل شده و از ادامه فعالیت های مربوطه خود باز می ماند. این مشکل برای افرادی که موهای بلند تر و زخیم تری دارند می تواند بسیار جدی تر باشد.

 ارتباط آسیب زدن به موها با بستن به شکل دم اسبی

متاسفانه درمان تک مرحله ای بعد از آسیب رسیدن به مو ها وجود ندارد. به گفته دکتر فرانسیس (Shani Francis)، متخصص ریزش مو در شیکاگو، در رابطه با دم اسبیمی گوید، درواقع از همان ابتدای شروع درد باید مراقبت ها را شروع کرده چراکه سوزش ها در سر می تواند نشانگر مشکلات جدی تری در مراحل بعدی باشد.
در هنگام بستن مو های خود به شکل دم اسبی بهتر است بطور کل مو های خود را مانند گل در نظر بگیرید که دارای ریشه هایی در زیر پوست سر شما می باشند.

بطور طبیعی زمانیکه شما در حال کشیدن مو های خود هستید درست شبیه به آن است که شما در حال بیرون آوردن گیاهان از داخل خاک می باشید که در نتیجه درد را در زیر پوست خود احساس می کنید که این درد می تواند بعد ها منجر به بروز التهاب هایی در سر و در نهایت التهاب های مزمن به نام Traction Alopecia در شما و به عبارتی ریزش مو شود.
بهترین کاری که می توانید جهت جلوگیری از این درد انجام دهید، استراحت دادن به مو ها در طول روز می باشد و بطور کل بهتر است سعی کنید دم اسبی های سفت را برای مراسم خاص نگه دارید و بلافاصله بعد از احساس درد در سر خود به پزشک مراجعه کنید.

استفاده نکردن از کش برای بستن مو

وقتی موهایتان را باز می کنید، اطراف صورت و جلوی چشمتان می ریزد و شما را اذیت می کند. بهترین راه آن است که موهایتان را محکم جمع یا دم اسبی کنید. اما آیا می دانید که وقتی همیشه موهایتان را محکم از بالا جمع می کنید، به تدریج باعث ریزش مو و کچل شدن شما می شود؟
به این حالت کشش آلوپسی گفته می شود و اغلب در اثر کشیدن مو ایجاد شده و باعث آسیب به ریشه مو می شود. ژیمناستیک کارها، شناگران و بالرین ها بیشتر اواقت موی خود را خیلی محکم می بندند و همین امر باعث کشش آلوپسیموهایشان می شود.

لزوماً موهای نزدیک به پیشانی نمی ریزند. در این مواقع، قسمت پوست سر در نزدیکی گردن نیز در معرض تاسی قرار دارد. متخصصان پوست و مو توصیه می کنند موی خود را شل ببندید یا از کشش یا محکم گرفتن پوست سر خودداری کنید تا از از ریزش مو جلوگیری شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

همه آن چیزهایی که باید در مورد تخم مرغ بدانیم

چکیده: هزاران سال است که مردم تخم مرغ می خورند. انواع مختلفی از تخم پرندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This