خانه / آموزش / برای حذف موهای زائد اندام خصوصی (بیکینی) لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

برای حذف موهای زائد اندام خصوصی (بیکینی) لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

چکیده:
آیا از دست موهای زائد بدن خود خسته شده اید و نمی دانید از بین دو روش یاد شده، یعنی لیزر مو  و اپیلاسیون  کدامیک را انتخاب کنید. در اینجا ما مطالبی را در اختیار شما قرار می دهیم که به تصمیم گیری راحت تر شما کمک می کند.
در سال های اخیر، بحث و گفتگوهای زیادی در رابطه با این نکته که از میان شیوه نوین زیبایی لیزر موهای زائد و اپیلاسیون، کدام یک موثر تر واقع می شوند، صورت گرفته است.
اپیلاسیون  از مدت ها پیش به صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی گشته است و هنوز هم جایگاه و محبوبیت خود را در میان مردم مشتریان حفظ کرده است، اما لیزر موهای زائد روش جدیدی در صنعت زیبایی ایجاد کرده است.

اپیلاسیون

بگذارید کار را با اپیلاسیون  شروع کنیم. شیوه قدیمی رفع موهای زائد که امتحان خود را به طور کامل پس داده است. اپیلاسیون همان روش رفع موهای زائد پا یا خطوط بیکینی به صورت نیمه دائم است. در این روش موهای زائد  از ریشه از بین می روند، اگرچه فرآیند برداشتن مو با اندکی درد همراه است، در نهایت فرد برای شش هفته یا بیشتر از پوستی لطیف و بدون عیب برخوردار خواهد بود. اپیلاسیون به عنوان روشی برای رفع موهای زائد موجب تحریک پوست می گردد.

برای اینکه به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید، طول مو نباید بیشتر از یک سانتی متر تجاوز کند. حال اگر طول موی زائد کمتر از یک سانتی متر باشد، تعداد موهای درون روئیده داخل پوست افزایش پیدا می کند و در نتیجه موها به طور کامل از ریشه از بین نمی روند. موهای درون روئیده پوست بیشتر در داخل همان پیازک مو رشد می کنند تا اینکه به سطح پوست برسند. در نتیجه آن، برجستگی های کوچکی در ناحیه موی درون روئیده پدید می آید که به سرعت توسط باکتری های مختلف از عفونت و چرک پر می شود.
از نظر هزینه و زمان، هر جلسه اپیلاسیون  چندان زمانبر و هزینه بر نخواهد بود. اما به خاطر داشته باشید که هر شخص باید حداقل دو بار در ماه بدن خود را اپیلاسیون کند. در روش اپیلاسیون به کمک صمغ گیاهی موی زائد به پد می چسبد و با برداشتن پد آغشته به موم گیاهی، موی زائد به طور کامل در ریشه از بین می رود. از آنجایی که وکس و موم گیاهی به سختی از روی سطح پوست تمیز می شود، روش دیگری جایگزین آن گشت. مخلوطی از آب لیمو و آب و شکر به عنوان ماده چسبناک؛ این مخلوط به راحتی از سطح پوست پاک می شود و به اندازه اپیلاسیون موجب درد و ناراحتی برای فرد می شود.

لیرز

به کمک شیوه نوین زیبایی لیزر موهای زائد،بیش از ۹۰ درصد موهای زائد پس از مدتی   حذف میشوند. پس از گذشت شش جلسه لیزر مو یا بیشتر، بدن تقریبا بدون مو خواهد بود. اما پاید این نکته را فراموش نکنید که فرآیند لیزر موهای زائد، پروسه ای تدریجی است که به صبر و شکیبایی مراجع نیاز دارد؛ به طور متوسط ۴۰ تا ۵۰ درصد موهای زائد در هر جلسه لیزر مو از بین می روند.در این میان برای جلوگیری از ظاهر نامناسب موهای زائد می توانید پاها و دستان را شیو یا اصلاح کنید.
پس از اتمام فرآیند درمان، دیگر نیازی به اپیلاسیون نبوده و مقادیر کم باقی مانده را باید شیو کرد. در مقایسه با اپیلاسیون، لیزر موهای زائد دارای درد و ناراحتی کمتری بوده  و سرعت رفع موهای زائد نیز در لیزر بیشتر از اپیلاسیون است. هر جلسه لیزر موهای زائد ده تا ۱۵ دقیقه طول می کشد حال آنکه برای خانم هایی که شاغل هستند اپیلاسیون فرآیندی زمانبر است. زمانی بود که لیزر موهای زائد تنها برای افراد دارای پوست روشن با موهای تیره پیشنهاد می شد ولی امروزه دستگاه هایی برای افراد تیره پوست و سبزه تعبیه شده است که هزینه بیشتری را برای مراجعه به بار می آورد و درد بیشتری ایجاد کرده و موهای سفید یا روشن را حذف نمیکند.

حتما بخوانید:
روش های حل مشکل موخوره

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد درآینده ای نه چندان دور دارید، بدانید که برای این کار باید پول زیادی صرف کنید .

برای چه کسانی لیزر موهای زائد گزینه مناسبی نیست؟

حذف موها با لیزر، برای همه‌ی افراد مناسب نیست. افرادی با پوست روشن و موهای تیره، کاندیداهای ایده آل برای این روش هستند. اگر فردی بلوند با موهایی نازک هستید ، ممکن است به نتایجی که انتظار دارید، دست پیدا نکنید. لیزر موهای سفید را از بین نبرده و روی پوست های تیره اثر کمتری دارد. برای احتیاط، در طول مشاوره‌تان با یک متخصص صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر، بهترین گزینه برای شما هست یا نه. . قبل از آنکه این کار را انجام دهید، بهتر است که آگاهانه تصمیم بگیرید. در مقاله امروز، ما تمام عوامل مهمی‌که باید قبل از لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید، بیان می‌کنیم.

تحقیق کنید

اگر به فکر لیزر موها هستید، باید کمی‌بیشتر پرس و جو کنید. بهر حال این روش، کاملا ارزان نیست. اسپاهای درمانی و اسپاهای مستقل مخصوص رفع موهای زائد، معمولا این خدمات را رائه می‌دهند. با این حال، این خدمات توسط برخی از متخصصان پوست و مطب‌های پزشکان نیز ارائه می‌شود.

بنابر این تحقیق کنید و بهترین پیشنهاد را پیدا کنید، یا فردی که می‌شناسید، شما را به یک مرکز معرفی کند. برای اینکه کلینیک را بررسی کنید، اول یک وقت مشاوره بگیرید. اجازه ندهید که قیمت، تنها عامل تصمیم گیری شما در انتخاب یک محل خاص برای لیزر باشد.

انتخاب مناطقی که می‌خواهید لیزر کنید

هنگام انتخاب مناطقی که می‌خواهید موهای زائدشان را حذف کنید، آنهایی را در نظر بگیرید که از همه آزار دهنده‌تر هستند. معمولا این مناطق شامل بیکینی و زیر بغل می‌باشد. اما هر کسی می‌تواند مناطق مورد نظرش را خودش انتخاب کند. شاید بقیه‌ی افراد، حذف موهای زائد پاها و بازوها را ترجیح دهند. مهمترین چیز این است که بدانید کدام قسمت از بدنتان را می‌خواهید لیزر کنید.

لیزر، یک شبه موهای زائد را از بین نمی‌برد

چندین جلسه طول می‌کشد تا نتایج کار را ببینید. معمولا از بین بردن موها با لیزر، ۶ تا ۹ جلسه طول می‌کشد. اگر کمتر از این تعداد لیزر کنید، موهایتان برای همیشه از بین نخواهند رفت. همچنین موها ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خواهند ریخت، و یکمرتبه نمی‌ریزند. بعضی از مناطق، ناهموار خواهند شد، و بقیه‌ی جاها طبیعی بنظر می‌رسند که این ایرادی ندارد. شما می‌توانید در بین جلسات لیزر برای صاف کردن ظاهر پوستتان، شیو کنید.

قبل از درمان با لیزر از آنتی بیوتیک استفاده نکنید

مصرف آنتی بیوتیک قبل از درمان با لیزر، باعث واکنش پوستی نامساعد می‌شود. ما توصیه می‌کنیم که دو هفته قبل از نوبت لیزرتان، مصرف آنتی بیوتیک را متوقف کنید و قبل از اولین جلسه لیزرتان، اپیلاسیون انجام ندهید و با موکن، موهایتان را نکنید. قبل از درمان، مو باید یک چرخه‌ی رشد کامل را طی کند.

تراشیدن موها قبل از لیزر

در شب قبل از لیزر، مناطق مورد نظر برای لیزر را تیغ بزنید. این کار به جلوگیری از سوزش پوست بعد از لیزر، کمک می‌کند. همچنین تراشیدن موها در شب قبل از لیزر، به تکنسین امکان می‌دهد که فولیکولهای مو را قبل از انجام درمان، بدقت بررسی کند.

لیزر، بدون درد نیست

در حالیکه از بین بردن موها با لیزر، به اندازه اپیلاسیون یا موم انداختن دردناک نیست، اما باز هم بدون درد نمی‌باشد. درد آن، به میزان تحمل شما بستگی دارد. بعضی از افراد می‌گویند که لیزر راحت‌تر از اپیلاسیون با موم است. بعضی‌ها هم می‌گویند که به همان اندازه درد دارد. بعد از لیزر، ناحیه‌ی مورد نظر دردناک خواهد بود، بنابراین هیچ چیزی روی پوستتان نمالید، مگر اینکه توسط متخصص پوستتان تایید شده باشد.

آیا نتایج لیزر موهای اندام تناسلی دائمی خواهد بود؟

یک سؤال اصلی که در مورد تمام انواع روش‌های حذف موهای زائد تناسلی مطرح می‌شود این است که آیا این روش نتایج پایدار و دائمی را به دنبال خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لیزر مو اندام تناسلی یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد نیست. زیرا لیزردرمانی، اگر چه در از بین بردن دائمی ۹۰ درصد از موهای زائد مؤثر است، اما حذف کامل و مادام ‌العمر موهای زائد تناسلی را تضمین نکرده و بخش های جا مانده می بایست با استفاده از تیغ شیو شود. لیزر مو اندام تناسلی روشی برای کاهش دائمی موهای زائد و نه حذف دائمی آنها است. نتایج لیزر در بسیاری از موارد به مدت چندین سال دوام خواهد داشت و بعد از درمان دائمی، بهترین روش برای رهایی از موهای زائد منطقه تناسلی است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
ایمیل
واتساپ
آپارات
اینستاگرام
فیسبوک
SOCIALICON

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

اثر بی نظیر ماسک صورت عسل و دارچین

چکیده: ماسک صورت برای شادابی ، زیبایی و جوانی پوست مفید و لازم است و …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: زری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This